Senior Prosjektingeniør – Systemdesign og -analyse

Løse utfordringer i komplekse systemer? Vi søker systemingeniører som mestrer kompleksitet og ser løsninger i helheten

Kan du se sammenhenger i komplekse systemer og finne avhengigheter og konsekvenser andre overser? Eller liker du grave deg ned i detaljer med mål om å bli spesialist? Les videre!

Vi ser etter flere tilskudd til vår systemavdeling som jobber med komplekse missilsystemer til fartøy, kystartilleri, og kampfly. Systemavdelingen følger totalproduktet fra planlegging og design, til testing og verifikasjon. Med økt etterspørsel og ordreinngang på våre produkter har vi behov for flere dyktige ingeniører med interesse for systemarbeid for å bistå utviklings- og leveranseprosjektene våre med innsikt og kompetanse. Du vil komme inn i en faggruppe med sterke seniorer og dyktige juniorer, hvor de alle har til felles at de vil lære av, og hjelpe hverandre. Hos oss vil du få mange utviklingsmuligheter både faglig og personlig, og arbeidskulturen vår legger til rette for å trives lenge.

Vi har mange arbeidsoppgaver, og ser etter både de som evner å grave seg ned i subkomponenter og detaljer, og de som kan se helheten og lage system i kaos. Du har gjerne noen års arbeidserfaring med systemarbeid og ønsker å videreutvikle din kompetanse i et høyteknologisk firma med et sterkt fagmiljø innen Systems Engineering. Du er strukturert og evner å jobbe selvstendig, men deler gjerne av din kunnskap til teamet.

 

Eksempler på arbeidsoppgaver i forskjellige roller:

  • Støtte missilintegrasjon mot nye plattformer, inkludert testing internt og eksternt
  • Integrasjon og testing av digital radiokommunikasjon (Link-16 / NEW)
  • Bistå i oppbygging og vedlikehold av BOM og EBOM for våre produkter og produktvarianter
  • Designe og vedlikeholde robuste og pålitelige missilarkitekturer
  • Bistå i etablering av Model-Based Systems Engineering (MBSE)
  • Kravhåndtering, -nedbrytning og -verifikasjon
  • Teste og verifisere missilets ytelse og funksjon på lab
  • Utarbeidelse av tekniske dokumenter ihht. etablerte prosesser

 

Hva vi tilbyr:

  • Et solid fagmiljø innen Systems Engineering med åpne dører og lav terskel for å hjelpe hverandre
  • Fadder- og mentorordning for alle nyansatte
  • Et uformelt og sammensveiset arbeidsmiljø
  • Gode utviklingsmuligheter både faglig og personlig. Vi legger til rette for at du kan forme din karrierevei
  • Flere velferdsgoder som bedriftshytter, eget treningssenter i næringsparken, innovasjons lab, og rabatterte billetter til kultur- og sportsarrangementer

 

Ønskede kvalifikasjoner og egenskaper:

  • Høyere teknisk utdannelse gjerne innen Systems Engineering, Elektronikk eller Software, men flere fagfelt er av interesse.
  • Ønskelig med minimum et par års relevant arbeidserfaring
  • Evne til å jobbe selvstendig og konsentrert.
  • Kjennskap og erfaring med f.eks. MagicDraw, 3DExperience, SysML, MBSE, Python, C++
  • Gode kommunikasjonsevner på norsk og engelsk

 

Søknader behandles fortløpende, ta kontakt om du er i tvil eller har spørsmål!

For å være aktuell kandidat til stillingen må du kunne sikkerhetsklareres og autoriseres, jfr. Sikkerhetsloven. Les mer om sikkerhetsklarering på www.nsm.no.  

 

Om oss:

Missiles & Space er en divisjon i Kongsberg Defence & Aerospace med mer enn 1700 ansatte i både inn og utland. Vi har sterke fagmiljøer innenfor elektronikk, software, mekanikk og systemdesign. Vi utvikler, sammenstiller, tester og leverer produkter i verdensklasse. Vi leverer missiler for integrasjon på fartøy, kystartilleri, helikopter og kampfly. Remote Tower Systems for fjernstyring av kontrolltårn for flyplasser er også ett av våre produkter. Vi leverer elektronikk og mekanismer til bæreraketter og til satellitter for anvendelser innenfor kommunikasjon, meteorologi, navigasjon, jordobservasjon og vitenskap. Vi har stor oppdragsmengde grunnet leveranse og utvikling på Naval Strike Missile (NSM), Joint Strike Missile (JSM), Super Sonic Strike Missile (3SM) og Remote Tower System.